Pająk z użyciem pomponów i drutów chenille

Pająk   Materiały potrzebne do stworzenia pająka :
    Narzędzia potrzebne do stworzenia pająka: 
Instrukcja tworzenia :

1)  za pomocą pistoletu klejowego łączymy ze sobą dwa pompony o średnicy 38 mm tworząc korpus pająka.

2) W miejscu ich złączenia doklejamy pompon o średnicy 25 mm .

3) Na jego wierzch doklejamy dwa małe pompony o średnicy 15 mm ,które będą stanowić podstawę do naklejenia w późniejszym czasie oczu.

4) Odnóża pająka tworzymy z drutów chenille 9 mm.

5) Druty chenille o średnicy 9 mm tniemy na odcinki o długości około 12-13 cm. Potrzebne nam będą po trzy odnóża po każdej stronie pajaka. W związku z tym należy przygotować 6 odcinków drucików chenille długości około 12-13 cm oraz 6 pomponów o średnicy 15 mm.

6) Do końca każdego z drucików doklejamy z jednej strony po jednym pomponie o średnicy 15 mm. Otrzymujemy w ten sposób 6 kończyn pająka , które możemy dokleić do korpusu.
Gotowe odnóża przyklejamy na spód ciała pająka , dbając o zachowanie symetrii oraz umieszczenie nóg w odpowiednich miejscach odpowiadających mniej więcej anatomii pająka.Po doklejeniu szóstej nogi pająka , jego postać jest w zasadzie gotowa.

7) Pozostaje jedynie ozdobić głowę „szczękoczułkami” oraz wypukłymi okrągłymi oczami.
Szczękoczułki wykonujemy z krótkich , liczących 2 cm , odcinków cienkiego drutu chenille o średnicy 6 mm.
Doklejamy je punktowo do pomponu 25 mm stanowiącego głowę pająka lekko w bok , bezpośrednio poniżej pomponów 15 mm , stanowiących podstawę dla oczu.
Po doklejeniu szczękoczułek pozostanie jedynie naklejenie oczu okrągłych o średnicy 5 mm do pomponów 15 mm , umieszczonych na głowie pająka .

Teraz wystarczy jedynie lekko rozpłaszczyć rękami korpus pająka oraz wygiąć odnóża , tak by najbardziej przypominały naturalne.

Powrót do porzedniej strony
           

 
Przejście
        na stronę główną
Przejście na główną stronę